دکتر رانندگی

لوگوی دکتر رانندگی :نمونه سوالات آیین نامه

کاربرد آیین نامه رانندگی در زندگی

شاید در طول دوران تحصیل خود در مدرسه یا در دانشگاه با خود فکر کنیم که خیلی از مطالبی که در این دوران می‌خوانیم در طول زندگی خود هیچگاه به دردمان نمی خورد مثلا اینکه ما انتگرال دوگانه یاد بگیریم در زندگی چه کمکی می تواند به ما در حل یک مسئله و یا یک اتفاق در زندگی مان کمک کند و چه فایده ای خواهد داشت .

و خیلی از مطالب دیگری که از سایر دروس در زمان تحصیل خود یاد میگیریم به نظر می‌رسد و این تلقی را داریم که به دردمان نمی‌خورد و گاهی نیز احساس میکنیم داریم وقتمان را تلف میکنیم در اینجا کاری به درست بودن یا نادرست بودن این مسئله و اینکه آیا واقعاً مطالبی که در طول دوران تحصیل خود می خوانیم به درد بخورد است یا نه نداریم ما می خواهیم به شما اثبات کنیم و نشان دهیم که چقدر یادگیری آیین نامه راهنمایی و رانندگی و رفتن کلاس آیین نامه و خواندن مطالب مهم کتاب آیین نامه می‌تواند مهم و تأثیرگذار باشد .

اگر در طول زندگی تان قرار است که یک راننده شوید قطعاً یادگیری تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی از ملزومات اصلی دانستن یک راننده می باشد یکی از مواردی که در کتاب آیین نامه خیلی به آن اشاره شده و در آزمون های آیین نامه راهنمایی و رانندگی نیز معمولاً سوالات زیادی از این بخش می آید نمونه سوالات آیین نامه حق قدم می باشد مثلا اگر ما در یک تقاطع و یا چهارراه دچار تصادفی شویم اگر حق تقدم را بلد نباشیم و در همین کلاس های آیین نامه راهنمایی و رانندگی و همین آزمون های آیین نامه ای که داده ایم این مطالب را یاد نگرفته باشیم در هنگام تصادف طرف مقابل که اطلاعات بیشتری در رابطه با آیین نامه رانندگی دارد می تواند به راحتی سر ما را کلاه بگذارد به طوری که
وی بگوید در این تصادف حق تقدم با من بوده است و مقصر شما هستید اما چون من وقت ندارم که پلیس بیاید می خواهم سریع تر برود و نیازی نیست که شما هزینه ای بابت خسارت به من بپردازید این در حالی است که مقصر خود فرد می باشد ولی چون شما به طور مثال ، اطلاعات زیادی در رابطه با آیین نامه رانندگی و حق تقدم ها ندارید ممکن است حرف مقصر را باور کنید و در آن شرایط تصمیم بگیرید که صحنه تصادف را رها کنید و بدون اطلاع دادن به پلیس راهنمایی و رانندگی این قضیه تمام شود در حالی که شما باید هزینه ی خسارتی که به شما وارد شده را از مقصد می گرفتید .

در این مثالی که در این جا زدیم کاملا مشهود است که چقدر فراگیری آیین نامه رانندگی برای رانندگان ضروری می باشد رانندگی فقط پشت فرمان نشستند و رانندگی کردن نیست رانندگی مجموعه ای از اطلاعات فنی اطلاعات تئوری و عملی در هنگام رانندگی می باشد که می بایست همه آنها با هم داشته باشیم .

 کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی را بخوانید نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی را حل کنید و سعی کنید که به خوبی آیین نامه را یاد بگیرید چراکه آیین نامه بسیار کاربردی و مفید در زندگی و رانندگی خود خواهد بود و به آیین نامه راهنمایی رانندگی در هنگام اخذ گواهینامه به عنوان یک درس که قبلاً هم مثلاً داشته اید نگاه نکنید که فقط آن را با نمره ای قبول شوید و گواهینامه بگیرید و سعی کنید آیین نامه را یاد بگیرید .

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا برای افراد پارسی زبان که در کالیفرنیا آمریکا زندگی می کنند هم اکنون برای شما گرداوری کرده ایم .
خیلی از هموطنان عزیزمان در کالیفرنیا آمریکا درخواست نمونه ...

ادامه مطلب

سوالات آزمون اصلی آیین نامه 96 و سوالات فنی با جواب

تعدادی از سوالات آزمون اصلی آیین نامه با جواب را در اینجا آورده ایم .
فراموش نکنید که برای قبولی در آزمون اصلی آیین نامه باید هر چه بیشتر نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب را حل کنید .
آزمون اصلی آیین نامه که شامل ...

ادامه مطلب

نمونه سوالات آزمون آیین نامه افسر

نمونه سوالات آزمون آیین نامه افسر در واقع سوالات امتحانی آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی است که از متقاضیان گواهی نامه پایه ۳ گرفته می شود . نمونه سوالات آزمون آیین نامه رانندگی تاثیر به سزا...

ادامه مطلب

کاهش استرس در هنگام آزمون عملی یا شهری رانندگی

آیا تا بحال تجربه امتحان عملی رانندگی در حضور افسر راهنمایی و رانندگی را داشته اید ؟ خیلی از هنرآموزان و متقاضیان گواهینامه رانندگی در هنگام امتحان عملی رانندگی استرس دارند و همین استرس باعث میشود در آزمون شهری مردود شوند ...

ادامه مطلب

دانلود سوالات آزمون آیین نامه اصلی دانلود سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی