دکتر رانندگی

لوگوی دکتر رانندگی :نمونه سوالات آیین نامه

گواهینامه موتور سیکلت

متاسفانه در کشور ما بسیاری از موتورسواران گواهینامه رانندگی موتور را ندارند و خیلی راحت بدون داشتن گواهینامه رانندگی موتور ، موتور سواری می کنند این در حالی است که در سال‌های اخیر به خصوص در شهر تهران سختگیری های بیشتری برای موتور ها انجام گرفته شده است در بعضی از روزها و در بعضی از مناطق تهران و البته سایر شهرستانها پلیس در صورتی که موتور سواری مدارک لازم را همراه خود نداشته باشد موتور را به پارکینگ انتقال می‌دهد به اصطلاح به موتور گیران کفی می‌گویند این اصطلاحی که بین موتورسواران رواج دارد .

شاید یکی از وحشتناک ترین صحنه ها برای یک موتورسوار این باشد که چند متر جلوتر کفی ایستاده باشد و پلیس موتورها را در صورتیکه مدارک لازم نداشته باشند به پارکینگ هدایت کند .درباره مدرک اصلی در هنگام رانندگی با موتور سه مدرک اصلی لازم است هر موتورسوار داشته باشد یک بیمه دو گواهینامه رانندگی موتور و سه کارت موتور میباشد که در صورتی که هر یک از این ها موتور سوار به همراه خود نداشته باشند می بایست موتور توقیف شود .

در رابطه با گواهینامه رانندگی موتور سیکلت باید بدانیم که تقریباً همه ی موارد آن مانند گواهینامه رانندگی پایه ۳ می‌باشد به طوری که هنرآموز باید پنج جلسه کلاس آیین نامه برود حدود دو ساعت نیز کلاس فنی می‌بایست بگذراند همینطور کلاس های عملی نیز وجود دارد که هر هنرآموز باید آن را بگذراند این در حالی است که همانند گواهینامه پایه ۳ رانندگی برای موتور سیکلت نیز ازمون ایین نامه اصلی ، ازمون ایین نامه مقدماتی و آزمون عملی موتورسیکلت وجود دارد که باید هنرآموزان با نمره قبولی آنها را بگذرانند .

یکی از مشکلاتی که درحال حاضر در کشور ما برای آموزشگاه های رانندگی موتور سیکلت وجود دارد اینست که ظرفیت آموزشگاه های رانندگی کم است و متقاضی اخذ گواهینامه موتور سیکلت به نسبت آن زیاد است و اگر کسی ثبت نام کند برای گواهینامه موتور سیکلت ممکن چندین هفته و یا چند ماه بعد برای کلاس آیین نامه نوبتش شود و این قضیه ممکن است هنرآموزان را از اخذ گواهینامه موتور سیکلت دلسرد کند .

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا برای افراد پارسی زبان که در کالیفرنیا آمریکا زندگی می کنند هم اکنون برای شما گرداوری کرده ایم .
خیلی از هموطنان عزیزمان در کالیفرنیا آمریکا درخواست نمونه ...

ادامه مطلب

سوالات آزمون اصلی آیین نامه 96 و سوالات فنی با جواب

تعدادی از سوالات آزمون اصلی آیین نامه با جواب را در اینجا آورده ایم .
فراموش نکنید که برای قبولی در آزمون اصلی آیین نامه باید هر چه بیشتر نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب را حل کنید .
آزمون اصلی آیین نامه که شامل ...

ادامه مطلب

نمونه سوالات آزمون آیین نامه افسر

نمونه سوالات آزمون آیین نامه افسر در واقع سوالات امتحانی آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی است که از متقاضیان گواهی نامه پایه ۳ گرفته می شود . نمونه سوالات آزمون آیین نامه رانندگی تاثیر به سزا...

ادامه مطلب

کاهش استرس در هنگام آزمون عملی یا شهری رانندگی

آیا تا بحال تجربه امتحان عملی رانندگی در حضور افسر راهنمایی و رانندگی را داشته اید ؟ خیلی از هنرآموزان و متقاضیان گواهینامه رانندگی در هنگام امتحان عملی رانندگی استرس دارند و همین استرس باعث میشود در آزمون شهری مردود شوند ...

ادامه مطلب

دانلود سوالات آزمون آیین نامه اصلی دانلود سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی