دکتر رانندگی

لوگوی دکتر رانندگی :نمونه سوالات آیین نامه

قوانین جدید برای نوگواهینامه ها

شاید خبر تغییر قوانین برای نوگواهینامه ها و کسانی که به تازگی میخواهند گواهینامه پایه ۳ رانندگی بگیرند را شنیده باشید . در این مقاله میخواهیم کمی در این رابطه صحبت کنیم و از قوانین جدید آیین نامه رانندگی برای نوگواهینامه ها بگوییم  .

همین طور که احتمالا میدانید متقاضیان گواهینامه پایه ۳ رانندگی برای اخذ گواهینامه رانندگی باید آزمون آیین نامه مقدماتی را پس از پایان کلاس های آیین نامه خود با موفقیت بگذرانند و همین طور ازمون آيین نامه اصلی که سبک سوالات آن شبیه به ازمون آيین نامه مقدماتی است با این تفاوت که سهم سوالات فنی در آن معمولا بیشتر است و این آزمون توسط افسر راهنمایی و رانندگی گرفته میشود . 

حداقل نمره قبولی در هر دو آزمون تئوری آيین نامه مقدماتی و اصلی ۲۶ است . علاوه بر این دو امتحان تئوری آیین نامه آزمون شهری نیز از متقاضیان گواهینامه پایه ۳ رانندگی گرفته میشود که باید در آن آزمون نیز نمره قبولی را بیاورند .

چندی پیش خبری مبنی بر مکانیزه شدن آزمون آیین نامه شنیدیم و اینکه قرار بر اینست که آزمون های آیین نامه تحت وب و به صورت همزمان انجام گیرد که در اینصورت امکان تقلب در این آزمون ها نیز به حداقل میرسد . 

حال خبرهایی جدید مبنی بر تغییر قوانین آیین نامه رانندگی برای کسانی است که گواهینامه پایه ۳ رانندگی خود را گرفته اند .

یکی از این قوانین جدید برای نوگواهینامه ها اینست که رانندگانی که به تازگی گواهینامه رانندگی گرفته اند تا ۳ ماه حق رانندگی به تنهایی را ندارند و باید یک نفر که دارای گواهینامه پایه دوم یا سوم است در کنار آنان بنشیند .

دومین قانون جدید برای نوگواهینامه ها اینست که آنان از ساعت ۱۲ شب تا ۵ صبح حق رانندگی ندارند .

سومین قانون برای نوگواهینامه ها اینست که یکسال حق رانندگی در خارج از شهر را ندارند مگر آنکه مسافت طی شده تا ۲۵ کیلومتر در بزرگراه های شهر ها باشد .

طبق مقررات جدید علامت اخطاری راننده مبتدی باید در سمت راست جلوی خودرو و در سمت چپ شیشه عقب خودرو نصب شود .

جالب است بدانید مقررات جدید و محدودیت هایی که برای نوگواهینامه ها اعمال میشود شبیه قوانین رانندگی در آلمان است . امید است که با اجرای قوانین جدید و ویرایش آیین نامه راهنمایی و رانندگی بتوان فرهنگ رانندگی را درکشور عزیزمان ارتقا داد و از تصادفات مرگبار رانندگی در کشور کاست .

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا برای افراد پارسی زبان که در کالیفرنیا آمریکا زندگی می کنند هم اکنون برای شما گرداوری کرده ایم .
خیلی از هموطنان عزیزمان در کالیفرنیا آمریکا درخواست نمونه ...

ادامه مطلب

سوالات آزمون اصلی آیین نامه 96 و سوالات فنی با جواب

تعدادی از سوالات آزمون اصلی آیین نامه با جواب را در اینجا آورده ایم .
فراموش نکنید که برای قبولی در آزمون اصلی آیین نامه باید هر چه بیشتر نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب را حل کنید .
آزمون اصلی آیین نامه که شامل ...

ادامه مطلب

نمونه سوالات آزمون آیین نامه افسر

نمونه سوالات آزمون آیین نامه افسر در واقع سوالات امتحانی آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی است که از متقاضیان گواهی نامه پایه ۳ گرفته می شود . نمونه سوالات آزمون آیین نامه رانندگی تاثیر به سزا...

ادامه مطلب

کاهش استرس در هنگام آزمون عملی یا شهری رانندگی

آیا تا بحال تجربه امتحان عملی رانندگی در حضور افسر راهنمایی و رانندگی را داشته اید ؟ خیلی از هنرآموزان و متقاضیان گواهینامه رانندگی در هنگام امتحان عملی رانندگی استرس دارند و همین استرس باعث میشود در آزمون شهری مردود شوند ...

ادامه مطلب

دانلود سوالات آزمون آیین نامه اصلی دانلود سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی