دکتر رانندگی

لوگوی دکتر رانندگی :نمونه سوالات آیین نامه

کاهش استرس در هنگام آزمون عملی یا شهری رانندگی

آیا تا بحال تجربه امتحان عملی رانندگی در حضور افسر راهنمایی و رانندگی را داشته اید ؟ خیلی از هنرآموزان و متقاضیان گواهینامه رانندگی در هنگام امتحان عملی رانندگی استرس دارند و همین استرس باعث میشود در آزمون شهری مردود شوند . در این مقاله در رابطه با کاهش استرس در هنگام آزمون شهری صحبت خواهیم کرد .

حتما میدانید برای اخذ گواهینامه رانندگی باید در آزمون شهری که توسط افسر راهنمایی و رانندگی گرفته می شود نمره قبولی آورد در آزمون شهری معمولا موارد مهمی مانند پارک دوبل ، دور یک فرمانه ، دور دو فرمانه و مواردی از این دست مورد آزمون قرار می گیرد .

یکی از مشکلات اصلی متقاضیان گواهینامه رانندگی در هنگام آزمون شهری اینست که علی رغم داشتن توانایی در رانندگی در زمان آزمون شهری استرس دارند و اشتباه میکنند که باعث میشود توسط افسر مردود شوند . این در حالی است که اگر همان هنرآموز در کنار افسر نبود و اصلا تصور این را نداشت که الان در حال دادن آزمون شهری است میتوانست به راحتی تمام مهارت هایی که در رانندگی دارد را نمایش دهد . 

بنابراین یکی از راهکار ها برای افزایش اعتماد به نفس در آزمون شهری رانندگی و کاهش استرس اینست که شما تصور کنید که این افسر یک فرد عادی است . سعی کنید کاملا عادی و ریلکس برخورد کنید . به هیچ عنوان عجله نکنید و سعی کنید همان رانندگی ای که در زمان کلاس های شهری داشته اید را در زمان امتحان عملی یا شهری رانندگی نیز انجام دهید .

خیلی از افراد از قرص هایی برای کاهش استرس قبل از امتحان شهری رانندگی استفاده می کنند که البته این موضوع باید کاملا زیر نظر دکتر انجام شود . 

یکی از راهکار های دیگر برای افزایش اعتماد به نفس در هنگام آزمون شهری رانندگی اینست که شما تمرین های بسیار خوبی را قبل امتحان داشته باشید . سعی کنید در همه ی کلاس های شهری شرکت کنید و از مربی آموزش عملی خود بخواهید شما را با مواردی که در هنگام آزمون شهری رانندگی پرسیده میشود بیشتر کار کند و سعی کنید بیشتر مواردی مانند پارک دوبل را خوب فرا گیرید .

هرچه تمرین بیشتری داشته باشید قطعا تمرکز و اعتماد به نفس بالاتری را نیز در زمان آزمون عملی رانندگی دارید .

این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که اغلب متقاضیان گواهینامه رانندگی در بار اول در آزمون شهری مردود می شوند . پس اگر در بار اول در این آزمون مردود شدید زیاد نگران نباشید چون این موضوع طبیعی است . و سعی کنید اعتماد به نفس خود را بالا نگه دارید .

همین طور که با تمرین عملی خوب میتوانید تا حد زیادی به تمرکز و اعتماد به نفس بالا در هنگام آزمون عملی رانندگی برسید . برای امتحان آیین نامه اصلی و همین طور آزمون آیین نامه مقدماتی نیز می توانید با حل نمونه سوالات آیین نامه با جواب به تمرکز بالای و آمادگی خوبی در هنگام آزمون تئوری آیین نامه برسید . بنابراین به شما توصیه میکنیم قبل از امتحان آیین نامه مقدماتی نمونه سوالات آیین نامه رانندگی را حتما ببینید و حل کنید . و قبل از آزمون آیین نامه اصلی نیز نمونه سوالات آیین نامه و همین طور سوالات فنی با جواب را ببینید و حل کنید . 

قطعا گرفتن گواهینامه رانندگی سخت نیست . فقط کافیست تمرین کنید همین .

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا برای افراد پارسی زبان که در کالیفرنیا آمریکا زندگی می کنند هم اکنون برای شما گرداوری کرده ایم .
خیلی از هموطنان عزیزمان در کالیفرنیا آمریکا درخواست نمونه ...

ادامه مطلب

سوالات آزمون اصلی آیین نامه 96 و سوالات فنی با جواب

تعدادی از سوالات آزمون اصلی آیین نامه با جواب را در اینجا آورده ایم .
فراموش نکنید که برای قبولی در آزمون اصلی آیین نامه باید هر چه بیشتر نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب را حل کنید .
آزمون اصلی آیین نامه که شامل ...

ادامه مطلب

نمونه سوالات آزمون آیین نامه افسر

نمونه سوالات آزمون آیین نامه افسر در واقع سوالات امتحانی آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی است که از متقاضیان گواهی نامه پایه ۳ گرفته می شود . نمونه سوالات آزمون آیین نامه رانندگی تاثیر به سزا...

ادامه مطلب

کاهش استرس در هنگام آزمون عملی یا شهری رانندگی

آیا تا بحال تجربه امتحان عملی رانندگی در حضور افسر راهنمایی و رانندگی را داشته اید ؟ خیلی از هنرآموزان و متقاضیان گواهینامه رانندگی در هنگام امتحان عملی رانندگی استرس دارند و همین استرس باعث میشود در آزمون شهری مردود شوند ...

ادامه مطلب

دانلود سوالات آزمون آیین نامه اصلی دانلود سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی